Javne politike u Glavnom gradu moraju biti kreirane u skladu sa interesima građana, a ne očekivanjima funkcionera. Dok to ne promijenimo umjesto vodovodne, kanalizacione i putne, rukovodstvo će razvijati stranačku infrastrukturu.
Da bismo na ovom polju kao grad doživjeli preokret, insistiramo na poboljšanju informisanja javnosti o javnim raspravama i konsultacijama kao i uvođenju modela ranih konsultacija prije izrade značajnih infrastrukturnih projekata.
Sve ovo treba biti zaokruženo izborom organa upravljanja u mjesnim zajednicama na zborovima. Time bismo sistem podredili garađaninu, a ne funkcioneru, čime bi on postao bolji, otvoreniji i građani bi ga više doživjeli svojim.
Kreiranje javnih politika u Glavnom gradu je nedovoljno transparentno, odnosno javnost je najčešće isključena iz ranih faza planiranja i izrade rješenja za infrastrukturne i druge projekte, što često rezultira lošim rješenjima ili rješenjima koja nijesu po mjeri svih stanovnika. Mjesne zajednice, uprkos višegodišnjim obećanjima, i dalje ne funkcionišu na pravi način, pa je ovaj oblik neposrednog učešća građana u kreiranju i sprovođenju politika potpuno neiskorišćen, a često i politički zloupotrebljavan. Ovako više ne može, Glavni grad treba da počiva na odlukama koje proističu iz direktne volje i potreba građana, a ne isključivo iz mišljenja funkcionera koje je podređeno njihvovom partijskom interesu.